Strona głównaWiadomościPolskaZorganizowała zbiórkę na leczenie guza mózgu. Oszukała kilkaset osób

Zorganizowała zbiórkę na leczenie guza mózgu. Oszukała kilkaset osób

-

- Reklama -

Kilkaset osób zostało oszukanych przez 35-latkę ze Strzelina (Dolnośląskie) prowadząca zbiórkę w internecie na rzekome leczenie guza mózgu. Kobiecie grozi do 8 lat więzienia.

Policja wpadła na trop oszustki po informacji o tym, że 35-latka posługuje się podrobioną dokumentacją medyczną mającą świadczy o tym, że zmaga się z guzem mózgu. „W popularnym serwisie internetowym założono zbiórkę na jej leczenie, a pieniądze były na bieżąco wypłacane przez założycielkę zbiórki” – podał w piątek rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie asp. Łukasz Porębski.

- Reklama -

Według ustaleń policji kobieta otrzymywał też wsparcie finansowe od osób indywidualnych, firm oraz instytucji, które przesyłały jest bezpośrednio pieniądze.

„W swoich komunikatach opisywała zmagania z chorobę podkreślając, że każda ofiarowana kwota pieniędzy jest dla niej na wagę złota. Swoje wpisy okraszała zdjęciami, w których wykorzystywała sztuczną krew zakupioną za pośrednictwem popularnego portalu aukcyjnego” – wyjaśnił Porębski.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

W toku dochodzenia policyjnego zweryfikowano dokumentację, którą przedstawiała 35-latka. Okazało się, że jest ona sfałszowana. „Aby uwiarygodnić się przez darczyńcami kobieta wyrobiła pieczątki na fikcyjne dane lekarzy, którzy rzekomo mieli ją leczyć” – wskazał rzecznik strzelińskiej policji.

Według policji oszukanych w tej sprawie zostało 500 osób. Kobieta była już wcześniej karana za oszustwa.

Grzegorz Braun opuści Konfederację? Ostra i mocna gra

Źródło:nczas.info/PAP
spot_img

Najnowsze