Strona głównaWiadomościŚwiatWojska Izraela wchodzą do Strefy Gazy. Na razie to ograniczony kontyngent, przygotowujący...

Wojska Izraela wchodzą do Strefy Gazy. Na razie to ograniczony kontyngent, przygotowujący pełną ofensywę lądową

-

- Reklama -

Wojska Izraela przez dwie ostatnie noce wysyłały ograniczony liczebnie kontyngent do Strefy Gazy w ramach przygotowań do zapowiadanej ofensywy lądowej – poinformował w piątek portal Times of Israel, powołując się na izraelskie siły zbrojne.

W głąb Strefy Gazy wjechała nie ujawniona przez Izrael liczba czołgów. Nie podano też liczebności żołnierzy, którzy brali udział w operacji. Wiadomo jednak, że oddziały były osłaniane przez drony i śmigłowce, a żaden z izraelskich żołnierzy nie został ranny.

- Reklama -

Times of Israel przekazał, że miejscem, w którym operował ograniczony liczebnie kontyngent wojskowy była Szedżaja – jedna z dzielnic miasta Gaza. Ostrzelano obiekty organizacji terrorystycznej Hamas, w tym wyrzutnie przeciwpancernych pocisków kierowanych i centra dowodzenia.

Portal przypomniał, że izraelskie siły zbrojne od kilku dni przygotowują zakrojoną na szeroką skalę inwazję lądową, mającą na celu likwidację rządzącego w Strefie Gazy Hamasu. Przeprowadzono naloty na Strefę na bezprecedensową skalę, aby wyeliminować potencjalne zagrożenia dla wojsk lądowych, gdy dostaną one rozkaz wkroczenia do tego terytorium. W wyniku nalotów zrównane z ziemią zostały całe dzielnice, powodując zniszczenia na poziomie niespotykanym w ostatnich czterech wojnach między Izraelem i Hamasem.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Od początku ostatniego konfliktu zginęło już co najmniej 7326 Palestyńczyków ze Strefy Gazy, w tym 3038 dzieci – powiadomił w piątek resort zdrowia tego terytorium, kontrolowany przez Hamas. Liczbę zabitych Izraelczyków szacuje się na około 1,4 tys.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze