Strona głównaWiadomościSport4F nie zrobi strojów dla polskich olimpijczyków. Polską firmę "wygryzł" niemiecki gigant

4F nie zrobi strojów dla polskich olimpijczyków. Polską firmę „wygryzł” niemiecki gigant

-

- Reklama -

Pierwszy raz od 15 lat to nie polska marka 4F przygotuje stroje dla polskich olimpijczyków, tylko niemiecki Adidas.

Polski Komitet Olimpijski kończy współpracę z marką 4F. 25 października przy udziale Bjørna Guldena – CEO Adidasa i Radosława Piesiewicza – Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego podpisano nową umowę z niemiecką marką Adidas.

Umowa, w ramach której Adidas będzie odpowiadać za przygotowanie strojów, a także obuwia dla polskich olimpijczyków, będzie obowiązywać przez 5 lat. To oznacza, że polscy sportowcy wystąpią w strojach niemieckiej firmy na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku oraz na igrzyskach zimowych Mediolan-Cortina w 2026 r. i letnich w Los Angeles w 2028 roku.

– Polska jest jednym z największych rynków dla adidas w Europie. Jesteśmy liderem rynku, ale wciąż widzimy wiele możliwości rozwoju zarówno dla biznesu, jak i sportu. Partnerstwo z Polskim Komitetem Olimpijskim jest naturalnym kolejnym krokiem dla adidas, biorąc pod uwagę nasze wieloletnie wsparcie dla polskich sportowców poprzez indywidualne kontrakty. Jesteśmy dumni, że możemy zostać oficjalnym sponsorem Polskiej Kolekcji Olimpijskiej i wspierać olimpijczyków reprezentujących Polskę w drodze po kolejne zwycięstwa – powiedział podczas konferencji prasowej Bjørn Gulden, CEO Adidasa.

– Adidas to uznana marka na całym świecie, która już od wielu lat wspiera polskich sportowców. Dlatego bardzo się cieszę, że dziś adidas zostaje sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Olimpijskiej Reprezentacji Polski i Polskiej Kolekcji Olimpijskiej. Premiera strojów i akcesoriów opracowanych dla naszych olimpijczyków będzie miała miejsce w kwietniu 2024 roku. Dzięki współpracy z adidas polscy olimpijczycy od Paryża 2024, aż do Los Angeles 2028 będą występować w strojach tej marki na wszystkich sportowych wydarzeniach rangi olimpijskiej, na które Polski Komitet Olimpijski będzie wysyłał reprezentację. Dodam tylko, że poza Igrzyskami Olimpijskimi, Młodzieżowymi Igrzyskami Olimpijskimi są to także Olimpijskie Festiwale Młodzieży Europy – podsumował Radosław Piesiewicz, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Źródło:PKOI

Najnowsze