Strona głównaWiadomościTajemnicza wizyta. W Moskwie są delegacje Hamasu i Iranu

Tajemnicza wizyta. W Moskwie są delegacje Hamasu i Iranu

-

- Reklama -

Delegacja palestyńskiego Hamasu przebywa w Moskwie – podała w czwartek agencja Reutera, powołując się na MSZ Rosji. Źródła w delegacji poinformowały, że do Moskwy przyjechał m.in. Abu Marzuk z biura politycznego Hamasu. Równocześnie w Moskwie wizytę składa wiceszef MSZ Iranu Ali Bagheri Kani.

Reuters dodał, że Bagheri Kani to główny negocjator ds. irańskiego programu nuklearnego.

- Reklama -

Agencja zauważa, że Moskwa powiązana jest ze wszystkimi kluczowymi graczami na Bliskim Wschodzie, w tym z Iranem, Izraelem, Autonomią Palestyńską i Hamasem.

Izraelskie bombardowania w Strefie Gazy w odpowiedzi na atak bojowników Hamasu wywołują gniew na Bliskim Wschodzie, a Chiny i Rosja widzą w tym szansę na powiększenie swoich wpływów poprzez poparcie dla Palestyńczyków, w przeciwieństwie do USA, które stoją po stronie Izraela – pisał Reuters w analizie opublikowanej w tym tygodniu.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Wcześniej w czwartek ambasada Rosji w Izraelu poinformowała, że wśród zakładników przetrzymywanych przez Hamas są trzy osoby mające obywatelstwo rosyjskie – podała rosyjska redakcja BBC News. Hamas wziął ponad 200 zakładników podczas ataku na Izrael ze Strefy Gazy 7 października br.

Strzelanina w Sowinie. Antyterroryści w domu mężczyzny poszukiwanego za brak maseczki

spot_img

Najnowsze