Strona głównaWiadomościŚwiatSzykują się na napływ nielegalnych imigrantów. Burmistrz organizuje oddziały samoobrony. "Odpowiemy ogniem"

Szykują się na napływ nielegalnych imigrantów. Burmistrz organizuje oddziały samoobrony. „Odpowiemy ogniem”

-

- Reklama -

Miro Bulj, burmistrz położonego przy chorwackiej granicy z Bośnią i Hercegowiną miasta Slunj, poinformował o organizowaniu uzbrojonych oddziałów samoobrony, mających bronić miasta i okolicy przed napływem nielegalnych imigrantów – przekazała telewizja HRT.

Bulj ostrzegł, że „jeśli imigranci zaczną strzelać, my odpowiemy ogniem”. Samorządowiec wezwał władze centralne Chorwacji do rozlokowania na granicach wojska mającego pomóc w walce z napływem imigrantów.

Straż miejska ma stacjonować na granicach łączących region z BiH. „To samopomoc, samoorganizacja. Będziemy musieli zjednoczyć się w tym obszarze, gdy migranci, w tym terroryści, zaczną napływać w sposób niekontrolowany. Niosą tu swoje wojny i swoją kulturę, nie dbają o nas i władz państwa też to nie obchodzi” – zaznaczył burmistrz Slunja.

„Wszystkie kraje zamykają swoje granice, ale nasze pozostają otwarte. Jeden włos czy paznokieć naszego dziecka jest dla mnie ważniejszy niż wszyscy imigranci. Połowa z nich to terroryści” – zaznaczył Bulj.

Liczba przybywających do Chorwacji imigrantów wzrosła w tym roku o 170 proc., a liczba złożonych wniosków o azyl – o 700 proc. Minister spraw wewnętrznych Chorwacji Davor Bożinović informował wcześniej w tym miesiącu, że w kraju w 2023 roku schwytano już niemal tysiąc przemytników ludzi.

Źródło:PAP

Najnowsze