Strona głównaWiadomościPolitykaGdyby wybory odbyły się tydzień później... Spore zmiany

Gdyby wybory odbyły się tydzień później… Spore zmiany [SONDAŻ]

-

- Reklama -

Znacznie zyskuje Trzecia Droga, Lewica spada za Konfederację – wynika z najnowszego sondażu, przeprowadzonego w dniach 20-22 października, czyli niemal tydzień po wyborach.

Najnowszy sondaż na zlecenie Wirtualnej Polski przeprowadził United Surveys.

Wybory wciąż wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość wraz z przystawkami, ale z mniejszą przewagą niż 15 października. Na Jarosława Kaczyńskiego i spółkę chce głosować 32,8 proc. ankietowanych.

Drugie miejsce niezmiennie zajmuje Platforma Obywatelska z przystawkami z wynikiem 29,9 proc.

Największy wzrost notuje Trzecia Droga. Na Władysława Kosiniaka-Kamysza i Szymona Hołownię wskazało aż 18,7 proc. badanych. Z tego sondażu jasno wynika, że TD jest największym beneficjentem wyborów.

Konfederacja Wolność i Niepodległość zajęłaby czwarte miejsce z wynikiem 6,5 proc., przeskakując tym samym Lewicę, na którą chęć oddania głosu wyraziło 5,4 proc. ankietowanych.

Inną partię wskazałoby 3,5 proc. ankietowanych, a odpowiedź „nie wiem/trudno powiedzieć” wybrało 3,2 proc.

Dla porównania, według oficjalnych danych w wyborach parlamentarnych 15 października Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 35,38 proc. głosów, Koalicja Obywatelska 30,7 proc., Trzecia Droga 14,4 proc., Lewica 8,61 proc., Konfederacja 7,16 proc. Żaden z przedwyborczych sondaży nie pokazał nawet zbliżonego wyniku do oficjalnego. „Najlepszy” różnił się w sumie o 8 pp.

Źródło:wp.pl

Najnowsze