Strona głównaWiadomościPolitykaPolacy nie chcą premiera z PiS

Polacy nie chcą premiera z PiS

-

- Reklama -

56 proc. badanych uważa, że prezydent powinien powierzyć misję tworzenia rządu kandydatowi wskazanemu przez KO, Trzecią Drogę i Nową Lewicę; zdaniem 25,7 proc. kandydata powinno wskazać PiS – wynika z opublikowanego w sobotę sondażu SW Research dla rp.pl

Respondentom zadano pytanie: „Komu Pani/Pana zdaniem prezydent powinien powierzyć po wyborach misję tworzenia rządu?”.

56 proc. badanych odpowiedziało, że prezydent powinien powierzyć tę misję kandydatowi wskazanemu przez KO, Trzecią Drogę i Nową Lewicę.

Zdaniem 25,7 proc. badanych misję tworzenia rządu prezydent powinien powierzyć kandydatowi wskazanemu przez PiS. 18,3 proc. respondentów nie ma zdania w tej sprawie.

„Wyznaczenie na przyszłego premiera polityka związanego z KO, Lewicą i Trzecią Drogą za lepsze rozwiązanie uważa 6 na 10 kobiet i 53 proc. mężczyzn. Biorąc pod uwagę wiek respondentów, odpowiedź tę najczęściej wskazywali najmłodsi badani (60,4 proc.). Wyznaczenie na szefa rządu polityka związanego z obecną opozycją popiera 7 na 10 respondentów z największych miast i 62 proc. badanych o dochodach mieszczących się w granicach 3001–4000 zł. Z uwagi na wykształcenie odpowiedź ta cieszy się największą popularnością wśród badanych, którzy ukończyli studia (58 proc.)” – komentuje dla rp.pl prezes agencji badawczej SW Research Przemysław Wesołowski.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 17-18 października 2023 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia.

Źródło:PAP

Najnowsze