Strona głównaWiadomościPolskaNie żyje kompozytor, gitarzysta i wokalista zespołu Niebiesko-Czarni Wojciech Korda

Nie żyje kompozytor, gitarzysta i wokalista zespołu Niebiesko-Czarni Wojciech Korda

-

- Reklama -

W sobotę zmarł kompozytor, gitarzysta, wokalista zespołu Niebiesko-Czarni Wojciech Korda; informację przekazała Polska Fundacja Muzyczna.

Muzyk zmarł w wieku 79 lat po długiej i ciężkiej chorobie. „Był polskim wokalistą rockowym, gitarzystą, kompozytorem, współtwórcą muzyki do pierwszej polskiej rock-opery Naga. Od początku choroby Wojciech Korda pozostawał pod opieką Polskiej Fundacji Muzycznej” – poinformowała organizacja.

- Reklama -

Wojciech Korda (właśc. Kędziora) urodził się 11 marca 1944 w Poznaniu. W latach 1951–1957 śpiewał w chórze „Poznańskie Słowiki”. W latach 1964-1976 występował w zespole Niebiesko-Czarni. Następnie występował w duecie z ówczesną żoną Adą Rusowicz. Przez lata koncertował za granicą.

W ostatnich latach artysta ciężko chorował, przeszedł sześć udarów. Jego przyjaciele oraz Polska Fundacja Muzyczna przez lata zbierali środki na zakupy środków opatrunkowych i lekarstw.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

spot_img

Najnowsze