Strona głównaWiadomościPolskaCzy nam też TO grozi? Ten kraj zabezpiecza się przed zamachem terrorystycznym

Czy nam też TO grozi? Ten kraj zabezpiecza się przed zamachem terrorystycznym

-

- Reklama -

Rząd Hiszpanii ogłosił utrzymanie czwartego w pięciostopniowej skali poziomu zagrożenia terrorystycznego, a także nakazał wzmocnienie środków bezpieczeństwa przed ewentualnym atakiem zamachowców. Ma to związek z wojną Izraela z palestyńskim ugrupowaniem terrorystycznym Hamas.

Według zaleceń MSW, cytowanych w czwartek przez hiszpańskie media, dodatkowi funkcjonariusze służb mają zostać skierowani “do miejsc szczególnie podatnych na zagrożenie”, które mogą stać się celem ataku terrorystycznego.

- Reklama -

Z dokumentu resortu wynika, że decyzja o “wzmocnieniach na terenie całego terytorium Hiszpanii” ma związek z nasileniem się konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

Zdaniem przedstawiciela delegatury rządu Hiszpanii we wspólnocie autonomicznej Madrytu Francisco Martina, jednym z podatnych miejsc na zagrożenie, gdzie przysłano już dodatkowe posiłki, jest stołeczna synagoga. Większe siły policyjne skierowano też do ochrony innych synagog, a także ośrodków żydowskich w Hiszpanii.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Według MSW należy spodziewać się też wzmocnienie ochrony „infrastruktury krytycznej i cybernetycznej” Hiszpanii.

Źródło:nczas.info/PAP
spot_img

Najnowsze