Strona głównaWiadomościPolitykaRzecznik PO: Tusk nie jest kandydatem na premiera

Rzecznik PO: Tusk nie jest kandydatem na premiera

-

- Reklama -

Wydawać by się mogło, że Donald Tusk jest murowanym kandydatem na premiera nowej koalicji rządzącej. Tymczasem nastroje w tej sprawie studzi rzecznik Platformy Obywatelskiej.

Rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec był gościem na antenie RMF. Polityk mówił m.in. o tym, czy jest szansa na to, że prezydent Andrzej Duda nie powierzy misji budowania rządu politykowi z PiS.

- Reklama -

– Byłoby czymś pognębiającym PiS, prezesa Kaczyńskiego, premiera Morawieckiego, gdyby Andrzej Duda wyznaczył kogoś z ich środowiska, kto nie jest w stanie utworzyć rządu. Mam wrażenie, że prezydent Andrzej Duda oszczędzi PiS-owi tych upokorzeń – powiedział polityk PO.

Rzecznik PO: Tusk nie jest kandydatem na premiera

– Donald Tusk nowym premierem? To przesądzone? – zapytała wobec tego prowadząca polityka PO.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

– Donald Tusk jest liderem tego zwycięskiego obozu. To on doprowadził nas do zwycięstwa, to on wsparł w ostatniej fazie naszych partnerów z Trzeciej Drogi w momencie, gdy te notowania nie gwarantowały wstępu do Sejmu – stwierdził Grabiec.

– Jest kandydatem? – dopytywała dziennikarka.

– Nie, nie jest kandydatem, bo premiera wskaże zwycięska formacja. Będziemy o tym najpierw rozmawiać z naszymi partnerami, uzgodnimy to wspólnie, a później to ogłosimy – odpowiedział Grabiec.

Rzecznik Platformy wyznał, że w tym momencie trwają rozmowy z Trzecią Drogą i Lewicą. – To są bardzo poważne rozmowy, w których chodzi o przejęcie odpowiedzialności za państwo. Potrzeba chwili spokoju, żeby zrealizować oczekiwania – stwierdził polityk PO.

Źródło:RMF FM
spot_img

Najnowsze