Strona głównaOpinieMentzen i Płaczek: Hołownia i Kosiniak-Kamysz oszukali swoich wyborców

Mentzen i Płaczek: Hołownia i Kosiniak-Kamysz oszukali swoich wyborców

-

- Reklama -

Grzegorz Płaczek, który dostał się do Sejmu z list Konfederacji w okręgu śląskim po wygranych prawyborach w Nowej Nadziei, zarzuca Trzeciej Drodze, że oszukała swoich wyborców. Te same oskarżenia formułuje szef Nowej Nadziei – Sławomir Mentzen.

„MOCNE! Oto przykład, jak Panowie Szymon Hołownia oraz Władysław Kosiniak-Kamysz oszukali swoich wyborców” – pisze na portalu mediów społecznościowych X Grzegorz Płaczek.

„Podczas wywiadu w Rozmowa RMF wyszło na jaw, iż pod hasłem: DOBROWOLNY ZUS nie kryje się… dobrowolny ZUS. ? Pan Władysław Kosiniak-Kamysz pokrętnie tłumaczył, że chodziło o: wakacje od ZUS, czyli o to, że w czasie trudnym nie musisz płacić ZUS-u. W innym przypadku co miesiąc musisz. Polsko 2050 – – gratuluję! Ależ manipulacja wyborcami” – pisze dalej Płaczek.

Podobne oskarżenia pod adresem Trzeciej Drogi formułuje prezes Nowej Nadziei – Sławomir Mentzen. Polityk opublikował na X wpis, w którym komentuje wynik swój i Konfederacji. W jednym fragmencie odnosi się także to nowej koalicji rządzącej.

„Mieliśmy mieć dwucyfrowy wynik i 40 posłów. Mamy 7,16% i 18 posłów. Za mało, żeby zablokować powstanie rządu Donalda Tuska. Nie wywróciliśmy stolika. To jest porażka. Przegrali przede wszystkim Polacy. Tusk już zdążył wycofać się z przyrzeczenia, że od razu po wyborach odblokuje KPO a Kosiniak-Kamysz z propozycji dobrowolnego ZUS dla przedsiębiorców. Mówiłem, że tak będzie. Młodsi wyborcy nie pamiętają rządów tego duetu, więc mogą być zaskoczeni. Ale będziecie musieli się do tego przyzwyczaić, że będziecie jeszcze nie raz przez nich oszukani. Niedługo sami zrozumiecie, czemu w 2015 roku ludzie woleli nawet PiS od nich” – napisał w swoich mediach społecznościowych Mentzen.

Najnowsze