Strona głównaWiadomościIran grozi Izraelowi. "Palce spoczywają na spuście"

Iran grozi Izraelowi. „Palce spoczywają na spuście”

-

- Reklama -

Minister spraw zagranicznych Iranu Hosejn Amir-Abdollahijan zagroził Izraelowi regionalną eskalacją konfliktu, jeżeli „nie ustanie agresja wobec Palestyńczyków”. W regionie – jak stwierdził szef MSZ – wszystkie siły są gotowe do działań, a „palce spoczywają na spuście”.

– Odpowiedzialność za ewentualne otwarcie nowych frontów w regionie i jakąkolwiek eskalację dzisiejszej wojny spoczywa bezpośrednio na Stanach Zjednoczonych i syjonistycznym reżimie (Izraela) – powiedział Amir-Abdollahijan.

- Reklama -

Wcześniej premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiedział, że w odwecie za atak palestyńskiego Hamasu z 7 października, podczas którego terroryści zamordowali ponad 1400 mieszkańców przygranicznych wiosek izraelskich i porwali ponad 120 zakładników „zniszczy” tę organizację. Armia izraelska rozpoczęła ostrzał wymierzony w dowódców i infrastrukturę Hamasu.

Władze Izraela zażądały również, by palestyńska ludność cywilna ewakuowała się na południe Strefy Gazy, co pozwoli na bezpośrednie działania militarne. Sąsiednie kraje muzułmańskie gwałtownie zaprotestowały przeciwko temu żądaniu, twierdząc, że jest to próba wysiedlenia palestyńskiej ludności.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Minister Amir-Abdollahijan – jak przypomniała agencja Reutera – spotkał się w sobotę w Katarze z przywódcą Hamasu Ismailem Hanije. Według oświadczenia Hamasu liderzy przedyskutowali ostatni atak na Izrael i „uzgodnili kontynuowanie współpracy”, zaś szef MSZ Iranu wyraził uznanie dla „historycznego zwycięstwa” Hamasu, które – jego zdaniem – „zadało cios izraelskiej okupacji palestyńskich terytoriów”.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze