Strona głównaWiadomościBiznesOrlen wiecznie nienażarty. Gigant-monopolista chce przejąć EuRoPol Gaz

Orlen wiecznie nienażarty. Gigant-monopolista chce przejąć EuRoPol Gaz

-

- Reklama -

Państwowy monopolista paliwowy Orlen złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na przejęcie Systemu Gazociągów Tranzytowych EuRoPol Gaz.

„Zgłaszana koncentracja będzie polegać na przejęciu przez Orlen S.A. z siedzibą w Płocku, wyłącznej kontroli nad System Gazociągów Tranzytowych Europol Gaz S.A. z siedzibą w Warszawie” – czytamy w informacji.

EuRoPol Gaz to właściciel Systemu Gazociągów Przesyłowych – polskiego fragmentu gazociągu przesyłowego Jamał-Europa.

Farmy wiatrowe Orlenu

To nie jedyna inwestycja, którą w najbliższym czasie będzie rozwijał Orlen. Spółka zainwestowała także w zakup dwóch farm wiatrowych od spółki należącej do brytyjskiego funduszu Octopus Renewables Infrastructure Trust PLC.

„Kolejne ważne inwestycje Grupy ORLEN w odnawialne źródła energii! Zawarliśmy warunkową umowę zakupu dwóch farm wiatrowych od spółki należącej do brytyjskiego funduszu Octopus Renewables Infrastructure Trust PLC. Instalacje o łącznej mocy około 60 MW zlokalizowane są województwach wielkopolskim i zachodniopomorskim. Konsekwentnie realizujemy strategiczne cele, zakładające uzyskanie 9 GW mocy odnawialnych do 2030 roku” – pisze w swoich mediach społecznościowych prezes państwowej spółki, Daniel Obajtek.

Najnowsze