Strona głównaMotoryzacjaAreszt dla kierowcy maserati zatrzymanego po policyjnym pościgu

Areszt dla kierowcy maserati zatrzymanego po policyjnym pościgu

-

- Reklama -

Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla pijanego kierowcy maserati, który w sobotę uciekał przed policją ulicami Pragi oraz Białołęki. Podczas ucieczki uszkodził dwa radiowozy i cztery samochody cywilne.

„Sobotni pościg policji za Maserati, którym kierował Michał K., zakończył się skierowaniem wniosku o areszt tymczasowy. Sąd wniosek ten uwzględnił i zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy” – poinformowała we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Katarzyna Skrzeczkowska.

Dodała, że w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga–Północ mężczyźnie przedstawiono zarzuty popełnienia czterech przestępstw.

Pierwszy zarzut dotyczył ucieczki przed funkcjonariuszami policji i prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

„Natomiast drugi i trzeci zarzut dotyczył kradzieży tablic rejestracyjnych i użycia tablic rejestracyjnych nieprzypisanych do pojazdu marki Maserati tj. art. 306c §1 i 2 kk. Są to przepisy, które weszły w życie 1 października 2023r” – przekazała Skrzeczkowska.

Trzeci zarzut dotyczy posiadania substancji psychotropowej o wadze 6,45 g. Znaleziono ją w samochodzie.

„Zakres zarzutów może zostać rozszerzony z uwagi na ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego jakie stwarzał kierowca uciekający przez ulice Warszawy” – wyjaśniła Skrzeczkowska.

(PAP)

Najnowsze