Strona głównaOpinieMentzen krótko odpowiedział Żukowskiej. AŻ BOLAŁO na to patrzeć

Mentzen krótko odpowiedział Żukowskiej. AŻ BOLAŁO na to patrzeć [VIDEO]

-

- Reklama -

Jeden z liderów Konfederacji, Sławomir Mentzen, był w niedzielę reprezentantem swego ugrupowania w programie „Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii”.

Mentzen odpowiedział Annie Marii Żukowskiej z Lewicy, która stwierdziła, że „i tak za Wami stoi Korwin-Mikke i lekka pedofilia. Nie zmienicie tego. Czy będzie Bosak, czy będzie Mentzen”. – A za Wami stoi Biedroń bijący matkę – odparł krótko Mentzen, co wywołało rozbawienie w studio.

Odnosząc się do głośnego ostatnio tematu pedofilii prezes Nowej Nadziei przypomniał, że „Krzysztof Bosak już w 2020 roku proponował zmiany w przepisach zaostrzające kary za ukrywanie pedofilii. Uważamy, że pedofilię należy wypalać gorącym żelazem”. Jak dodał jego ugrupowanie „ma żal zarówno do PiS-u, jak i Platformy, że przez ostatnie 18 lat nic nie zrobili z tym problemem”.

W innej części programu Grzegorz Schetyna z Koalicji Obywatelskiej uprzejmie ostrzegał Mentzena, że „będą łowy i będą im wyciągać, bo nie będą mieli większości, będą potrzebowali głosów i mandatów”. – Z Konfederacji w poprzedniej kadencji nikt nie przeszedł na stronę Prawa i Sprawiedliwości, w przeciwieństwie do wszystkich pozostałych partii – przypomniał lider Konfederacji.

Polityka migracyjna

Polityka migracyjna jest wyłączną domeną państw członkowskich i nie można przymusowo zmuszać nikogo, żeby przetrzymywał tutaj jakichś ludzi albo płacił 20 tysięcy euro kary – powiedział Mentzen.

Polityk dodał, że „wszystkie kraje Schengen mają obowiązek strzeżenia swoich granic. Polska się z tego obowiązku wywiązuje i dobrze byłoby, żeby państwa południa Europy również broniły swoich granic”.

Trzeba brać tu przykład z Japonii, trzeba brać przykład z Australii. Australijczycy wprost mówią, że jeżeli ktoś nie ma wizy, to nie ma opcji, żeby jego stopa wylądowała na ziemi australijskiej (…) Europa powinna przyjąć dokładnie taką samą politykę – podkreślił prezes Nowej Nadziei.

Debata w TVP

Przedstawiciel Konfederacji został zapytany przez prowadzącego program Bogdana Rymanowskiego, czy „długo debatowali z Krzysztofem Bosakiem, kto idzie” na debatę do Telewizji Polskiej. – Bardzo dobrze dogadujemy się z Krzysztofem Bosakiem i od razu ustaliliśmy podział obowiązków – odparł Mentzen.

Warszawska „jedynka” Konfederacji podkreśliła, że „wynik tej debaty jest zupełnie oczywisty”. – Każdy wie, że wygra ją Krzysztof Bosak. Ma największe doświadczenie w debatach, największe doświadczenie w występach w telewizji. Radzi sobie z tym po prostu niesamowicie – stwierdził.

Jest lepszy niż Morawiecki i Tusk? – zapytał prowadzący program Bogdan Rymanowski.

I to razem wzięci – wyjaśnił krótko Sławomir Mentzen.

Najnowsze