Strona głównaWiadomościBiznesRynek pomp ciepła. Pompowanie zagranicznych korporacji kosztem polskich firm

Rynek pomp ciepła. Pompowanie zagranicznych korporacji kosztem polskich firm

-

- Reklama -

Politycy Konfederacji wyrazili swoje głębokie zaniepokojenie nowym rozporządzeniem dotyczącym dofinansowania do produkcji pomp ciepła, wprowadzonym przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Konferencja skupiła się na kwestiach związanych z niesprawiedliwym traktowaniem polskich przedsiębiorców oraz ryzykiem związanym z obcym kapitałem.

Karol Pęczek, lider listy Konfederacji w okręgu Tarnowskim, podkreślił, że nowe przepisy dotyczące dofinansowania do pomp ciepła wydają się preferować zagraniczne korporacje kosztem polskich firm. Warunki dofinansowania wykluczają polskie firmy, co jest nieuczciwą konkurencją i niszczy szanse rodzimych przedsiębiorców na rozwój.

Pęczek zwrócił uwagę, że rząd PiS planuje wspierać obcy kapitał kosztem podatników, co może prowadzić do niekorzystnych skutków dla gospodarki kraju.

Marek Tucholski, kandydat Konfederacji w Płocku, podkreślił, że rozporządzenie wprowadzone przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, podlegające ministrowi Waldemarowi Budzie, sprzyja wielkim korporacjom kosztem polskich przedsiębiorców. Tucholski zaznaczył, że próg wejścia do programu wynoszący 110 milionów euro jest zdecydowanie zbyt wysoki dla większości polskich firm.

Wydaje się – akcentował Tucholski – że to rozporządzenie ma na celu faworyzowanie międzynarodowych koncernów kosztem krajowych przedsiębiorców.

Tucholski podkreślił, że polskie firmy już teraz mają utrudnioną konkurencję z powodu preferencyjnych warunków, jakie otrzymują międzynarodowe korporacje w strefach ekonomicznych. Teraz rząd PiS chce jeszcze bardziej osłabić polskie firmy, przekazując ogromne środki finansowe obcym korporacjom. To niesprawiedliwe i nie do przyjęcia.

Konfederacja wyraziła swoje zaniepokojenie tym, że rozporządzenie zostało wprowadzone bardzo szybko, bez odpowiedniego czasu na konsultacje i zgłaszanie uwag. To podważa transparentność i uczciwość procesu decyzyjnego.

Konferencja zakończyła się zapowiedzią Konfederacji, że będzie monitorować sytuację oraz dążyć do zapewnienia równych szans dla polskich przedsiębiorców na rynku pomp ciepła. Konfederacja jest zdeterminowana w działaniach na rzecz ochrony interesów polskich firm i podatników przed niekorzystnymi skutkami tego kontrowersyjnego rozporządzenia.

 

Najnowsze