Strona głównaWiadomościBiznesRynek pomp ciepła. Pompowanie zagranicznych korporacji kosztem polskich firm

Rynek pomp ciepła. Pompowanie zagranicznych korporacji kosztem polskich firm

-

- Reklama -

Politycy Konfederacji wyrazili swoje głębokie zaniepokojenie nowym rozporządzeniem dotyczącym dofinansowania do produkcji pomp ciepła, wprowadzonym przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Konferencja skupiła się na kwestiach związanych z niesprawiedliwym traktowaniem polskich przedsiębiorców oraz ryzykiem związanym z obcym kapitałem.

Karol Pęczek, lider listy Konfederacji w okręgu Tarnowskim, podkreślił, że nowe przepisy dotyczące dofinansowania do pomp ciepła wydają się preferować zagraniczne korporacje kosztem polskich firm. Warunki dofinansowania wykluczają polskie firmy, co jest nieuczciwą konkurencją i niszczy szanse rodzimych przedsiębiorców na rozwój.

- Reklama -

Pęczek zwrócił uwagę, że rząd PiS planuje wspierać obcy kapitał kosztem podatników, co może prowadzić do niekorzystnych skutków dla gospodarki kraju.

Marek Tucholski, kandydat Konfederacji w Płocku, podkreślił, że rozporządzenie wprowadzone przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, podlegające ministrowi Waldemarowi Budzie, sprzyja wielkim korporacjom kosztem polskich przedsiębiorców. Tucholski zaznaczył, że próg wejścia do programu wynoszący 110 milionów euro jest zdecydowanie zbyt wysoki dla większości polskich firm.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Wydaje się – akcentował Tucholski – że to rozporządzenie ma na celu faworyzowanie międzynarodowych koncernów kosztem krajowych przedsiębiorców.

Tucholski podkreślił, że polskie firmy już teraz mają utrudnioną konkurencję z powodu preferencyjnych warunków, jakie otrzymują międzynarodowe korporacje w strefach ekonomicznych. Teraz rząd PiS chce jeszcze bardziej osłabić polskie firmy, przekazując ogromne środki finansowe obcym korporacjom. To niesprawiedliwe i nie do przyjęcia.

Konfederacja wyraziła swoje zaniepokojenie tym, że rozporządzenie zostało wprowadzone bardzo szybko, bez odpowiedniego czasu na konsultacje i zgłaszanie uwag. To podważa transparentność i uczciwość procesu decyzyjnego.

Konferencja zakończyła się zapowiedzią Konfederacji, że będzie monitorować sytuację oraz dążyć do zapewnienia równych szans dla polskich przedsiębiorców na rynku pomp ciepła. Konfederacja jest zdeterminowana w działaniach na rzecz ochrony interesów polskich firm i podatników przed niekorzystnymi skutkami tego kontrowersyjnego rozporządzenia.

 

spot_img

Najnowsze