Strona głównaWiadomościŚwiatDo kataklizmu ma dojść w ciągu najbliższych 48 godzin

Do kataklizmu ma dojść w ciągu najbliższych 48 godzin

-

- Reklama -

Trzęsienie Ziemi grozi Azji Środkowej, a szczególnie Pakistanowi, ostrzega Międzynarodowa Organizacja SSGS (Sejsmologia, Sejsmografia i Badania Geologiczne). Prognozy są niepokojące, a kataklizm może nastąpić w ciągu najbliższych 48 godzin.

Ta sama organizacja ostrzegała wcześniej przed wielkim trzęsieniem ziemi w Turcji, niestety, jej przewidywania zostały w dużej mierze zignorowane. Przypomnijmy, że Frank Hoger z Instytutu Badawczego przewidział 3 lutego trzęsienie ziemi o sile 7,5 w skali Richtera w południowo-środkowej Turcji, Jordanii, Syrii i Libanie. Niestety, jego przewidywania sprawdziły się zaledwie trzy dni później, kiedy to 6 lutego doszło do najsilniejszego trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii, które niestety spowodowało tysiące ofiar śmiertelnych.

Obecnie SSGS informuje, że w podziemnym uskoku trawiastym zarejestrowano gwałtowne wstrząsy, co zwiększa prawdopodobieństwo potężnego trzęsienia ziemi w ciągu najbliższych dwóch dni. Instytut Badawczy, który monitoruje wiele czujników trzęsień ziemi, zauważył także wzrost wahań ładunków elektrycznych w przestrzeni kosmicznej oraz w okolicach morza. To może być sygnałem zapowiadającym silne trzęsienia ziemi na obszarze obejmującym niemal cały Pakistan.

Epicentrum przewidywanych wstrząsów znajduje się w Pakistanie, ale istnieje ryzyko, że mogą one dotknąć także sąsiednie kraje, w tym postsowieckie republiki Kirgistanu, Kazachstanu i Turkmenistanu. Ostrzeżenia przed nadchodzącym kataklizmem wzbudziły znaczny niepokój w Pakistanie, a lokalne media apelują o zachowanie ostrożności.

Warto jednak zaznaczyć, że SSGS podkreśla, iż ich szacunki mają charakter przybliżony, a obecnie nie istnieje wiarygodna metoda pozwalająca określić dokładne lokalizacje takich trzęsień ziemi. Dlatego też ważne jest, aby mieszkańcy regionu byli przygotowani na ewentualne wstrząsy i przestrzegali wszelkich środków ostrożności.

Sytuacja w Azji Środkowej, zwłaszcza w Pakistanie, jest obecnie niespokojna, a mieszkańcy i władze regionu muszą być gotowi na działania zapobiegawcze i ewakuacyjne w razie wystąpienia trzęsienia ziemi. Bezpieczeństwo ludzi jest najważniejsze, dlatego konieczne jest zachowanie czujności i reagowanie na wszelkie ostrzeżenia i zalecenia od odpowiednich władz i służb.

Najnowsze