Ukrainiec z siekierą grasował w Łodzi na ul. Pabianickiej. Mężczyzna wybił szybę w jednym z zaparkowanych samochód, z którego wcześniej ukradł narzędzie. Sprawca został zatrzymany przez mieszkańców. Następnie zajęła się nim policja.
Do zdarzenia doszło w piątek 26 czerwca. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać już zatrzymanego przez przechodniów Ukraińca.
– Mamy zatrzymanie obywatelskie. Gościu z siekierą, Ukrainiec z siekierą – mówił autor nagrania.
– Szyba wybita w samochodzie – mówił, pokazując szkody.
– Ukrainiec z siekierą latał po Łodzi, u nas na Rudzie, no i został zatrzymany tutaj, obywatelsko – dodał.
🇵🇱 Łódź. 40-letni Ukrainiec szalał z siekierą na ul. Pabianickiej. M. in. podszedł do zaparkowanego samochodu i siekierą rozbił szybę. Został szybko obezwładniony przez przechodniów, którzy go zatrzymali do przybycia policji. Sprawca został zatrzymany. Nie ma informacji o rannych pic.twitter.com/XxlijwLIj1
— Adam Gwiazda (@delestoile) June 26, 2026
– Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 40-letni obywatel Ukrainy podszedł do pojazdu marki Honda, w którym siedział jego właściciel, otworzył drzwi, zabrał z wnętrza siekierę i przy jej pomocy zniszczył tylną szybę samochodu. Mężczyzna został ujęty przez postronne osoby, a następnie przekazany policjantom, którzy przybyli na miejsce. Żadna osoba nie odniosła obrażeń – przekazał podkom. Maksymilian Jasiak z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.
