Strona głównaWiadomościŚwiatPapież Franciszek umiera?! "Mówi, że tym razem nie przeżyje choroby"

Papież Franciszek umiera?! „Mówi, że tym razem nie przeżyje choroby”

-

- Reklama -

Papież Franciszek ma być świadomy tego, że umiera. Jak donosi Politico, „Papież cierpi z powodu silnego bólu i prywatnie wyraził przekonanie, że tym razem nie przeżyje choroby”.

Wszystkie publiczne aktywności papieża zostały odwołane. W ostatnią niedzielę nie wziął też udziału w modlitwie Anioł Pański z okna na plac Świętego Piotra. Jak podało watykańskie biuro prasowe, zapalenie oskrzeli rozwinęło się w zakażenie polibakteryjne o zbliżonym obrazie klinicznym. Choroba sprawia duży ból.

- Reklama -
1,5 proc. dla Fundacji Najwyższy Czas!

Media czekają w napięciu na kolejne informacje, a wierni otaczają papieża modlitwą. Kościół powoli przygotowuje się do pożegnania papieża Franciszka, a następnie przeprowadzenia konklawe, podczas którego wybrany zostanie jego następca.

Europa Suwerennych Narodów

Papież Franciszek, od momentu swojego wyboru w 2013 roku, stał się postacią, która wywołuje wiele dyskusji i kontrowersji, szczególnie wśród tradycjonalistów katolickich. Jego podejście do wielu kwestii kościelnych, takich jak otwartość na dialog z innymi religiami, reformy liturgiczne, czy podejście do moralności, jest często postrzegane jako zbyt progresywne.

- XVI Konferencja Prawicy Wolnościowej -

Tradycjonalistyczni katolicy krytykują go za zmiany w obrzędach liturgicznych, zwłaszcza za ograniczenie celebracji tradycyjnej mszy łacińskiej, co widzą jako odstępstwo od dziedzictwa Kościoła. Ponadto jego komentarze na temat rozwodników, homoseksualistów i możliwości udzielania im komunii świętej wywołały oburzenie wśród tych, którzy uważają, że takie podejście może prowadzić do relatywizacji nauczania moralnego Kościoła.

Kolejnym punktem zapalnym jest jego styl zarządzania Kościołem, który wielu tradycjonalistów postrzega jako zbyt kolegialny i mało autorytarny. Papież Franciszek dąży do decentralizacji władzy w Kościele, co dla niektórych jest równoznaczne z osłabieniem jedności doktrynalnej i dyscypliny kościelnej. Jego wybór do nominacji kardynalskich, często obejmujący osoby z marginesu kościelnego czy z krajów rozwijających się, również spotkał się z krytyką, że zaniedbuje tradycyjne centra katolicyzmu na rzecz „peryferii”.

Tradycjonalistyczni katolicy często wyrażają niepokój, że pod jego przywództwem Kościół traci swój klarowny kierunek duchowy i doktrynalny, co może prowadzić do zamętu wśród wiernych i osłabienia autorytetu papieskiego.

Obecne wydarzenia z pewnością wzbudzą nowe dyskusje na temat kierunku, jaki powinien obrać Kościół Katolicki.

Źródło:Politico

Najnowsze