Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) opublikował poruszył temat bezpieczeństwa w Niemczech. Autorka tekstu pt. „Nowe poczucie niepewności na niemieckich ulicach” Susanne Kusicke przedstawia w nim osobiste spostrzeżenia dotyczące wpływu imigracji na swobody obywatelskie kobiet w Niemczech.
W swoim komentarzu Kusicke zwraca uwagę na rosnące obawy dotyczące bezpieczeństwa kobiet w przestrzeni publicznej. Autorka podkreśla, że swobody, które niemieckie kobiety wywalczyły sobie na przestrzeni lat, są obecnie zagrożone z nowej strony.
Jako przykład podaje sytuacje z basenów publicznych, gdzie kobiety rezygnują z niektórych form wypoczynku z obawy przed nachalnymi spojrzeniami. Wspomina również o młodych dziewczętach, które skarżą się na molestowanie podczas zakupów czy imprez.
Redaktorka FAZ porusza również temat przemocy domowej, zwracając uwagę na doniesienia o gwałtach i zabójstwach kobiet, które chciały zakończyć związek. Według autorki, w niektórych przypadkach sprawcy kierowali się patriarchalnym pojęciem honoru i władzy, ukształtowanym w ich krajach pochodzenia.
Kusicke zaznacza, że byłoby błędem twierdzić, że podobne problemy nie istniały przed 2015 rokiem. Jednakże podkreśla, że równie niewłaściwe jest unikanie z powodów ideologicznych dyskusji o tym, czy tło kulturowe może mieć wpływ na wzrost tego typu zachowań.
Oficjalne statystyki pokazują natomiast, że liczba przestępstw na tle seksualnym w Niemczech w 2013 roku wynosiła 46 800. Dekadę później, w 2023 roku zarejestrowano już 126 000 takich przestępstw.
Publikacja artykułu o takim wydźwięku w jednej z najbardziej wpływowych niemieckich gazet pokazuje, że już nawet mainstream przestaje milczeć i dostrzega problem wpływu imigrantów na rosnącą falę przestępczości.
Imigranci wściekli, bo dostają karty płatnicze, zamiast gotówki. Na pomoc pędzi lewica