Strona głównaGŁÓWNYTYLKO U NAS! Ten sędzia wydał skandaliczny wyrok w sprawie Ostatniego Pokolenia

TYLKO U NAS! Ten sędzia wydał skandaliczny wyrok w sprawie Ostatniego Pokolenia

-

- Reklama -

Redakcja Najwyższego Czasu! otrzymała informację na temat tego, kto wydał skandaliczny wyrok ws. działaczy Ostatniego Pokolenia.

13 „aktywistów klimatycznych” oskarżonych o blokowanie ruchu na Moście Poniatowskiego oraz przed sierpniowym koncertem Taylor Swift w Warszawie usłyszało zarzuty za to, co zrobili.

- Reklama -

Jeśli ktoś sądził, że odpowiedzą oni za swoje czyny, to… srogo się pomylił. Okazuje się, że uratowało ich „globalne ocieplenie”.

Wymierzono im najniższy możliwy wyrok, czyli naganę. Oznacza to, że w zasadzie nie zrobiono im nic i wielu z nich zapewne wróci do blokowania dróg.

Sąd stwierdził bowiem, że kryzys klimatyczny jest na tyle poważnym problemem, że można im wybaczyć.

Czytaj więcej: SKANDAL! Zamiast wydać poważny wyrok, sąd nazwał pseudo-aktywistów „przyszłymi bohaterami”

Kto wydał wyrok?

Po tak skandalicznym wyroku od razu rozgorzała dyskusja nad tym, kto mógł go wydać. Wielu sądziło, że był to jakiś stosunkowo młody człowiek wystawiony przez dłuższy czas na przekaz Ostatniego Pokolenia i tym podobnych organizacji. Inni myśleli, że być może to niedawno powołany sędzia, który nadgorliwie chciał się przypodobać nowej władzy.

Otóż nie. Jak dowiaduje się redakcja Najwyższego Czasu!, wyrok wydał Sędzia Sądu Rejonowego Paweł Kacperski, który został powołany w 2002 roku przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

– Drodzy Państwo złożyliście przed chwilą bardzo ważną przysięgę i w istocie niewiele można dodać do tych słów, które zostały zapisane w tej przysiędze i które Was od tej chwili zobowiązują w Waszej codziennej pracy. Chciałbym wierzyć, że nominacje sędziowskie, które otrzymaliście będą wzmacniały polski wymiar sprawiedliwości, polskie sądownictwo, że dzięki temu będziemy również silniejsi jako demokratyczne państwo prawne – mówił Kwaśniewski, wręczając wówczas nominacje.

Były prezydent mówił też, że nominowanie sędziowie mają pracować tak, „aby rosło poczucie i sprawiedliwości w społeczeństwie i bezpieczeństwa i przekonania, że wymiar sprawiedliwości jest właśnie jednym z filarów naszego państwa”.

Czy po wyroku, jaki zapadł ws. pseudo-aktywistów z Ostatniego Pokolenia, czujecie, że „wymiar sprawiedliwości jest jednym z filarów naszego państwa”, a Polska to „demokratyczne państwo prawne”?

Najnowsze