Strona głównaWiadomościPolskaWomen in Tech Summit. Na konferencji naukowej kobiety uczą się... masturbacji

Women in Tech Summit. Na konferencji naukowej kobiety uczą się… masturbacji

-

- Reklama -

Kilka dni temu w Warszawie odbyła się szeroko reklamowana konferencja naukowa poświęcona „rosnącej roli kobiet w sektorze innowacyjnych technologii” pod nazwą Women in Tech Summit 2024. Oprócz kwestii roli sztucznej inteligencji czy udziałowi kobiet na rynku pracy, znalazło się miejsce i na inne tematy. Jeden z paneli poświęcony był bowiem… masturbacji.

Impreza reklamowana jest jako „największa konferencja naukowa i targi pracy dla kobiet w sektorze Tech”. Organizatorem jest  Fundacja „Perspektywy Education Foundation”. Jak możemy przeczytać w informacji przygotowanej przez organizatorów cele są bardzo ambitne:

- Reklama -

Wymyślamy, badamy i tworzymy. Technologia to nasza supermoc. Daje nam bezpieczeństwo, komfort, wydajność i rozrywkę. Jesteśmy nieustannie bombardowani innowacjami, nowościami i aktualizacjami, jesteśmy przywiązani do naszych urządzeń w ciągłym stanie łączności. Znalezienie równowagi między naszym cyfrowym życiem a istotą naszego istnienia jest ważniejsze niż kiedykolwiek – nie tylko z osobistego stanu umysłu, ale także z perspektywy społecznej i globalnej.

Jednak okazuje się, że nie tylko kwestie nowoczesnych technologii i cyfrowe wyzwania są ważne w życiu kobiet. W programie imprezy znalazł się czas i na inne tematy. Jeden z paneli prowadzonych przez panią Agę Kozak nosił nazwę: Let’s Make Masturbation Great Again. To oczywiste nawiązanie do hasła z kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa – Let’s America Great Again.

O sprawie poinformował na platformie X publicysta i dziennikarz Rafał Ziemkiewicz.

Kim jest pani Aga Kozak? Jak sama pisze o sobie, jest specjalistką od tzw. „wellbeingu”.

Pracuję jako niezależna dziennikarka min. dla gazeta.pl i Gazety Wyborczej. Byłam Dyrektorką Programową współwymyślonego przeze mnie Instytutu Dobrego Życia. Jestem szkoleniowcem – uczę przede wszystkim wellbeingu zwanego po polsku “osiędbaniem”, redukcji stresu, medytacji, mindfulness, dobrego odpoczynku, snu, przyjemności.

Prowadzę gale, konferencje, wydarzenia i spotkania autorskie oraz panele dyskusyjne po polsku i angielsku, warsztaty, coachingi indywidualne oraz dla firm. Stworzyłam ogólnopolski projekt konferencji “Kobiety wiedzą co robią”. Jestem stałą ekspertką min. Dzień Dobry TVN w zakresie wellbeing. Prowadzę i kuratoruję współwymyślone przeze mnie (po)wolne soboty w Pałacu Potockich w Krakowie.

Najnowsze