Strona głównaWiadomościPolskaŚwiątek trzeci raz pod rząd wygrywa French Open. Naszemu juniorowi się nie...

Świątek trzeci raz pod rząd wygrywa French Open. Naszemu juniorowi się nie udało…

-

W Paryżu  finał French Open pomiędzy Igą Świątek i mającą polskie korzenie Włoszką Jasminą Paolini już zakończony. Polska tenisistka wygrała piątą wielkoszlemową imprezę w swojej karierze, w tym trzeci rok z rzędu na paryskich kortach (wygrała tu też w 2020).

Trzy kolejne wygrane w erze open na kortach im. Rolanda Garrosa zanotowały dotąd tylko dwie tenisistki – Monica Seles (1990-92) i Justine Henin (2005-07). 23-letnia Świątek już trzy razy była najlepsza w Paryżu – w 2020, 2022 i 2023. Na koncie ma też triumf na US Open w 2022.

W pierwszym secie Iga popełniła kilka błędów i dała się przełamać 28-letniej Włoszce na 1:2. Później było już jednak 3:2 dla Polki, 4:2 i nasza zawodniczka wyraźnie przyspieszyła. Przy 5:2 przewaga Igi była już wyraźna, a Paolini się denerwowała. W sumie pierwszy set – 6:2 dla Świątek i pełna kontrola gry przez światowy numeru 1 kobiecego tenisa.

W drugim secie Paolini nie dała rady sprostać Świątek. Set zakończył się wynikiem 6:1. Mecz z mającą polskie korzenie 28-letnią Paolini, która odniosła największe sukces w karierze, trwał 68 minut.

W finale juniorskiego Roland Garros przegrał Tomasz Berkieta. Jego rywalem był Amerykanin Kaylan Bigun. Reprezentant USA wygrał 4:6, 6:3, 6:3, ale był to i tak bardzo dobry występ Polaka.