Strona głównaWiadomościPolskaPrzemoc wobec mężczyzn śmieszy prowadzącą TVN24. Internauci ją uświadamiają

Przemoc wobec mężczyzn śmieszy prowadzącą TVN24. Internauci ją uświadamiają [VIDEO]

-

- Reklama -

Anna Seremak z TVN24 była bardzo rozbawiona sprawą męża, który został pobity przez żonę i trafił do szpitala. Internauci przywołują prezenterkę do porządku.

O całej sytuacji pisaliśmy. Policjanci z Bartoszyc na Warmii zostali wezwani do bardzo specyficznego incydentu. Otóż w dniu ogłoszenia wyników wyborów w jednym z domów w gminie Bisztynek doszło do takiej kłótni o politykę, że na miejsce trzeba było wzywać policję i ambulans.

Czytaj więcej: Warmia. Żona zaatakowała męża kością z powodu wyborów

- Reklama -

W skrócie: 44-latka, która miała już wyrok za znęcanie się nad mężem, pobiła go znów i mężczyzna trafił do szpitala.

Prezenterka TVN24 nie potrafiła zachować powagi, słuchając i mówiąc o tym. Jeden z internautów na X, zbulwersowany jej zachowaniem, opublikował post, w którym opisuje, jak tego typu zachowanie przyczynia się do tego, że obecnie jedną z poważniejszych przyczyn śmierci mężczyzn w Polsce są… samobójstwa.

Wpis Szymona Machalicy:

Postanowiłem trochę uświetnić materiał @tvn24 dodając kilka ciekawych nagłówków.

W 2019 roku odnotowano 10.676 zgłoszeń związanych z przemocą, kiedy to ofiarami byli mężczyźni. To 12,1% ogółu zgłoszeń dotyczących przemocy w rodzinie, wg @NiebieskaLinia
.

Z 5 018 samobójstw w 2022 roku – 4 261 to mężczyźni.

Ogólnie nie podoba mi się, że możemy sobie żartować z przemocy wobec mężczyzn i potępiam takie zachowania podobnie jak nie żartuje z kobiet, które są ofiarami przemocy domowej. Może kiedyś uda nam się wypracować wrażliwość, ale jeżeli sami nie zaczniemy o to walczyć to będziemy oglądać takie obrazki. Prezenterka prawie nie posikała się ze śmiechu.

Jak opisuje @bezprawnik, problem depresji i samobójstw wśród mężczyzn to kolejny alarmujący aspekt wskazany przez GUS. Mężczyźni stanowią około 80 proc. wszystkich osób odbierających sobie życie w Polsce. Liczba samobójstw panów od lat utrzymuje się na niepokojąco wysokim poziomie, wynoszącym około 4,2–4,5 tys. przypadków. Kilka razy więcej niż u kobiet. Najcięższe kryzysy psychiczne dotykają osób około 40 i 60 roku życia.

Problem pogłębiają stereotypy dotyczące męskości, zniechęcające mężczyzn do szukania wsparcia psychologicznego. Eksperci podkreślają, że konieczne jest zwiększenie dostępności pomocy dla osób w kryzysie, a także przeciwdziałanie barierom uniemożliwiającym mężczyznom otwarte mówienie o swoich kryzysach psychicznych. (https://bezprawnik.pl/polscy-mezczyzni/)

Dobra, to z czego jeszcze może się pośmiejemy?

Najnowsze