Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała siedmioro kandydatów w wyborach na prezydenta Radomia. To pięciu mężczyzn i dwie kobiety. W gronie kandydatów jest m.in. obecny prezydent miasta Radosław Witkowski i były wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz.
Dla Witkowskiego, jeśli wygra, byłaby to już trzecia kadencja. Urzędującego prezydenta miasta popiera Radomski Pakt Samorządowy, który podpisały: KO, Polska 2050, PSL, Nowa Lewica i Bezpartyjni Radomianie.
Witkowski w tym roku skończy 50 lat. W latach 2007-2014 był posłem Platformy Obywatelskiej, a od 2014 r. jest prezydentem Radomia. W 2014 r. w II turze wyborów prezydenckich pokonał ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Kosztowniaka z PiS. W wyborach samorządowych w 2018 r. zwyciężył w drugiej turze z kandydatem PiS Wojciechem Skurkiewiczem. Witkowskiego poparło wówczas 53 proc. głosujących, otrzymał 46 650 głosów.
Jako kandydat PiS, o fotel prezydenta Radomia będzie walczył były wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz. Wcześniej był m.in. asystentem Jacka Sasina w czasie, gdy ten był wojewodą mazowieckim, przez 8 lat kierował kancelarią prezydenta Radomia Andrzeja Kosztowniaka, krótko był sekretarzem gminy Jastrzębia. W latach 2016-2023 pełnił funkcję wicewojewody mazowieckiego.
Z własnego komitetu wyborczego startuje 48-letni Robert Prygiel. To pochodzący z Radomia i mieszkający w tym mieście były siatkarz, reprezentant Polski i trener Czarnych Radom, uczestnik igrzysk olimpijskich 1996 r. w Atlancie, mistrzostw świata 2002 r. w Argentynie i dwukrotnie Mistrzostw Europy: w 2003 r. w Niemczech i 2007 r. w Rosji.
Kolejny kandydat – 40-letni Rafał Foryś jest liderem lokalnych struktur Konfederacji, członkiem partii Grzegorza Brauna – Konfederacji Korony Polskiej oraz członkiem Komitetu Politycznego i szefem Sekcji Rolniczej w Partii KKP. Pracuje jako technik dentystyczny. Prowadzi fundację i portal Rolnikhandluje.pl. W wyborach parlamentarnych w 2023 r. bezskutecznie starał się o mandat posła, zdobył 10,7 tys. głosów.
60-letni Jarosław Kowalik startuje z komitetu „Zjednoczeni dla Radomia”. Jest prezesem Kolegium Odbudowy Zamku Królewskiego w Radomiu. Pełni również funkcję szefa Radomskiego Stowarzyszenia Samorządu Obywatelskiego. Jest inicjatorem budowy pomnika ku czci radomskich lotników.
O stanowisko prezydenta Radomia ubiegają się także dwie kobiety. 45-letnia Marta Ratuszyńska startuje z własnego komitetu „Radom dla Mieszkańców”. Jest syndykiem i doradcą restrukturyzacyjnym. Trzykrotnie bez powodzenia startowała w wyborach: dwa razy do Sejmu (w 2011 r. z listy SLD i 2023 r. z listy Nowej Lewicy) i raz – do sejmiku województwa mazowieckiego w 2010 r. Od lat działa na rzecz odzyskania przez Radom statusu miasta wojewódzkiego. Jest założycielką Fundacji Zdrowie i Życie Pacjentów im. Teresy Ratuszyńskiej.
40-letnia Agata Pater startuje w wyborach z Komitetu Wyborczego Wyborców „Widzialny Radom”. Jest radcą prawnym i przedsiębiorcą. Należy do stowarzyszenia Widzialna Ręka, organizującego akcje pomocowe dla potrzebujących. W 2018 r. bez powodzenia ubiegała się o mandat radnej w sejmiku województwa mazowieckiego z Komitetu Wyborczego Wyborców Kukiz’15, a w 2019 r. w wyborach do Parlamentu Europejskiego.