Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chwali się na swej stronie internetowej, iż po ośmiu latach przerwy państwowe służby zagrały z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Wydawca portalu nczas.info Radosław Piwowarczyk wysłał do resortu zapytanie o poniesione w związku z tym koszty.
Na stronie MSWiA pojawiła się informacja, iż po ośmiu latach państwowe służby wsparły „szlachetną inicjatywę”, jaką miał być 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W informacji wyszczególniono zaangażowanie Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz Służbę Ochrony Państwa.
„Służby nie tylko zadbały o bezpieczeństwo wolontariuszy, ale chętnie współpracowały ze sztabami WOŚP w całym kraju. Ich obecność i udział poprzedzone zostały listem ministra Marcina Kierwińskiego do funkcjonariuszy i pracowników poszczególnych służb podległych MSWiA. Zachęta do udziału w 32. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była jasnym sygnałem, że nikt nie będzie piętnowany za wspieranie tej inicjatywy” – czytamy na stronie gov.pl.
Ważne pytania do MSWiA
W związku z tym wydawca portalu nczas.info Radosław Piwowarczyk „na podstawie art. 61 ust. 1 i 2 Konstytucji RP oraz art. 10 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej” postanowił dowiedzieć się w resorcie spraw wewnętrznych i administracji, jak wysokie były poniesione przez podatników koszty.
„Jaki był całkowity koszt zaangażowania służb państwowych w 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?
Jaki był koszt zaangażowania każdej ze służb z osobna, tj. Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz Służby Ochrony Państwa w ww. wydarzenie?” – zapytał Piwowarczyk.
MSWiA chwali się, że służby zagrały z WOŚP. W związku z tym wysłałem do resortu zapytanie:
Jaki był całkowity koszt zaangażowania służb państwowych w 32. finał WOŚP?
Jaki był koszt zaangażowania każdej ze służb z osobna, tj. Policji, PSP, SG oraz SOP-u?
— Radosław Piwowarczyk (@R_Piwowarczyk) January 31, 2024