Strona głównaOpinieBraun: Von der Leyen uosabia wszystko, co szkodliwe i wrogie wolności

Braun: Von der Leyen uosabia wszystko, co szkodliwe i wrogie wolności [VIDEO]

-

- Reklama -

Miejsce Ursuli von der Leyen jest przed sądem – stwierdził Grzegorz Braun i przypomniał sprawę zakupy szczepionek na Covid-19.

– Pani von der Leyen uosabia wszystko to, co szkodliwe i wrogie wolności, przedsiębiorczości, bezpieczeństwu narodów Europy, łącznie z Polakami. Zielony Ład, dyrektywa budynkowa, pakt migracyjny – to są znaki markowe tej polityki i znaki markowe tej przywódczyni gremium, które – przypomnijmy – nawet nie podlega żadnym demokratycznym wyborom. Ludowi komisarze eurokołchozowi są nominatami rządów europejskich – mówił Grzegorz Braun podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Grzegorz Braun uważa, że miejsce przewodniczącej KE jest przed sądem. Polityk wspomina tu m.in. sprawę zakupu szczepionek na Covid-19.

– Pani von der Leyen, zamiast przewodniczyć Komisji Europejskiej powinna spędzić znacznie więcej czasu w prokuraturach i sądach. Przypomnijmy, że uzgadniała ona SMS-ami warunku umowy opiewającej ostatecznie na 30 miliardów euro za zakup blisko dwóch miliardów dawek eksperymentalnego medykamentu zwanego szczepionką przeciw COVID jednego z producentów. Występował tam również konflikt interesu z uwagi na zaangażowanie osób bliskich pani Ursuli von der Leyen – powiedział Braun.

– Znaczna część tych szczepionek trafiła do kosza, a pani von der Leyen, jako uczestniczka afery Pfizergate na szczeblu KE, jest pod śledztwem Prokuratury Europejskiej – dodał.

Fakt, że von der Leyen uzyskała poparcie polskiego premiera jest zdaniem Brauna potrójnie skandaliczny.

– Po pierwsze, że jest to osoba z całą pewnością samemu się dyskwalifikująca z konkurencji do najwyższych urzędów właśnie ze względu na aferalny charakter jej dotychczasowego zaangażowania. Jest to osoba, która reprezentuje wrogą Polsce politykę. I jeżeli Donald Tusk udziela jej rekomendacji, udziela jej poparcia, to znaczy, że tę politykę akceptuje i to jest tutaj najważniejsze – powiedział szef Konfederacji Korony Polskiej.

– My nie chcemy zaorania polskiego rolnictwa i dlatego sprzeciwiamy się Zielonemu Ładowi. Nie chcemy wywłaszczenia Polaków, dlatego sprzeciwiamy się dyrektywie budynkowej. Nie chcemy roztopienia narodu polskiego w szarej masie uchodźców nachodźców ze stron bliższych i dalszych, najwyraźniej Donald Tusk chce – dodał.

Najnowsze